گروه فنی مهندسی کیمیا صنعت
تماس با ما

سناریوهای هوشمند سازی هتل

The international standard for building automation

سیستم هوشمند به صاحبان هتل این قابلیت را می دهد که با استفاده از یک مانیتور لمسی در اتاق کنترل یا ریموت کنترل ، کلیه چراغهای اتاقها و مشاعات ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی کل هتل ، درب اتاقها و ... را مدیریت نماید. 

با این روش در صورت خالی بودن اتاق ها سیستم برقی ( بجز وسایل ضروری مانند یخچال ) خاموش شده و از اتلاف انرژی جلوگیری میکند و به محض ورود فرد به اتاق روشن می گردد. مزیت عمده استفاده این روش یکپارچه بودن آن است . به این معنی که با یک دستگاه مرکزی علاوه بر اطلاع و مدیریت وضعیت چراغها ، درب اتاقها ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی ، میتوان سیستم های امنیتی مانند نظارت تصویری ، حریق ، نشت گاز ، سرقت را نیز به این سیستم متصل کرد تا از نظر امنیت هتل محیط مناسبی را جهت رفاه مشتریان ارائه دهد. 

سیستم مدیریت هوشمند روشنایی هتل
سیستم مدیریت هوشمند روشنایی هتل
سیستم مدیریت هوشمند روشنایی هتل

مزایای استفاده از سیستم کنترل هوشمند روشنایی در مکان خصوصی

1-کنترل روشنایی اتاق های اقامتی

2-سنسور باز ماندن درب ورودی

3- باز کردن یا قفل کردن درب اتاق از بخش پذیرش

4- سیستم کارت خوان (Power Switch) داخل اتاق

5- سنسور تشخیص حضور در ورودی اتاق

6- سیستم کنترل فن کویل

7- قراردادن سنسور بر روی پنجره ها

8- استفاده از سنسور حضور در اتاق نشیمن

9-استفاده از کلیدهای هوشمند با قابلیت تعریف سناریو

10- استفاده از ریموت کنترل

11- پانل کنترل سر تخت

12- قفل درب و سیستم کنترل تردد

13- چند زبانه بودن (Multilingual User Interface)

14- نمایش صورتحساب (Bill Display)

15- پیغام خوش­آمدگویی (Welcome Message)

16- سیستم مدیریت مرکزی مهمانان


مزایای استفاده از سیستم کنترل هوشمند روشنایی در مکان عمومی

1- کنترل روشنایی فضاهای عمومی

2- کنترل دمای فضاهای عمومی

3- نظارت تصویری

4- پارکینگ

5- سیستم کنترل گازهای سمی

6- سیستم مانیتورینگ اطفای حریق خودکار

7- موتورخانه و تاسیسات مکانیکی 

8- اعلام حریق

9- آسانسور و پله برقی

10- درب های اتوماتیک


در حالت پیشرفته میتوان یک مانیتور لمسی در هر اتاق تعبیه کرد و مسافران با استفاده از آن کلیه نیازهای خود را برطرف کنند. این نیازها می تواند از کسب اطلاع از اماکن دیدنی، آدرس و نحوه مراجعه به آنها گرفته تا درخواست سرو چاي و یا دستور تمیز کردن اتاق، روشن و خاموش کردن لامپهاي اتاق در حالتهاي تعریف شده را شامل شود. در این سیستم مسافرین براي حصول به درخواست خود نیازي به مراجعه حضوري یا تلفنی به پذیرش ندارند، تنها کافی است بر روي مانیتور لمسی درون اتاق خود قسمت مربوطه را لمس نمایند تا بلافاصله درخواست آنها بر روي مانیتور پذیرش به نمایش در آمده و به آن پاسخ داده شود. این درخواستها در سیستم ثبت می شوند و توسط مسئول پذیرش قابل پیگیري است. 

در این هتل هیچگاه کسی به دلیل ملیت و زبان خود براي دریافت سرویس دچار مشکل نخواهد شد چرا که، در بدو ورود به هتل و درج اطلاعات وي توسط پذیرش، کلیه متون و نوشته هاي موجود برروي مانیتور لمسی به یکی از زبان هاي بین المللی و به صورت گرافیکی به نمایش در خواهد آمد. با این سیستم براي روشن و خاموش نمودن چراغها، باز و بسته کردن پرده ها، قفل کردن درب به منظور عدم مزاحمت دیگران، درخواست کمک از پذیرش و.... نیازي به حرکت نمودن حتی از روي تخت خواب نخواهید داشت.میهمانان از داخل اتاق خود می توانند از منوهاي صبحانه، ناهار و شام مطلع شده و نیز درباره محتویات، نحوه طبخ، میزان کالري، تصویر غذاي آماده شده و قیمت آن اطلاعات لازم را کسب کنند. مسئولین هتل دیگر نیازي به نصب اطلاعیه ها و دستورالعملهاي مختلف ندارند زیرا تمامی آنها بر روي مانیتور اتاقها به زبان هاي بین المللی قابل نمایش می باشد. 

در این حالت از پذیرش به اتاق هاي تک تک میهمانان می توان پیامهایی را به صورت متن جهت یادآوري، هشدار و یا پیغام ارسال نمود. و به محض ورود فرد به اتاقش به زبان خودش به او خوشامدگویی شده یا موزیک کوتاهی را برایش پخش می کنند.

DALI projects

Design By: Daiana